Vethink Academy we współpracy z Dolnośląską, Lubuską, Śląską, Wielkopolską oraz Zachodniopomorską Izbą Lekarsko-Weterynaryjną zapraszają na cykl szkoleń z kompetencji miękkich dla lekarzy weterynarii.

Projekt narodził się z potrzeby poszukiwania oddolnych rozwiązań, które wpłyną na kondycję psychiczną lekarzy weterynarii. Tym samym mamy nadzieję, że zaangażowanie środowiska w dyskusję wokół takich tematów jak wypalenie zawodowe, depresja czy wellbeing. Program szkoleń powstał na podstawie wyników przeprowadzonych przez nas ankiet. Bezsprzecznie pokazały one, że współczynnik występowania stresu oraz chronicznego zmęczenia jest bardzo wysoki dla naszej grupy zawodowej. W związku z tym, z inicjatywy pięciu Okręgowych Izb Lekarsko-Weterynaryjnych, Vethink Academy przygotowało cykl szkoleń, mających na celu podnoszenie świadomości oraz jakości zdrowia psychicznego środowiska weterynaryjnego w Polsce. Specyfika pracy w zawodzie lekarza weterynarii nie pozostawia złudzeń – stres jest nieodłącznym elementem pracy i nie da się go całkowicie wyeliminować. Natomiast wraz z naszymi ekspertami chcemy przedstawić lekarzom weterynarii skuteczne techniki oraz narzędzia, by wspomóc ich w codziennej pracy.
Szkolenia odbędą się w formie on-line. Każdy kto zapisze się na szkolenia, poza dostępem do wydarzenia na żywo, otrzyma również dostęp do nagrania ze szkolenia na okres 14 dni.
Cel projektu realizowany jest poprzez edukację prozdrowotną, dotyczącą:
- budowania zdrowej kultury pracy,
- zarządzania stresem i energią własną w trudnych sytuacjach,
- podnoszenia samoświadomości i budowania odporności psychicznej,
- budowania relacji z klientami i współpracownikami
Dla kogo?
Szkolenia przeznaczone są dla wszystkich lekarzy weterynarii, zarówno lekarzy weterynarii wolnej praktyki, inspekcyjnych oraz urzędowych
Dofinansowanie
Projekt realizowany jest na terenie całego kraju, we współpracy z Dolnośląską, Lubuską, Śląską, Wielkopolską i Zachodniopomorską Izbą Lekarsko-Weterynaryjną oraz partnerem – Vethink Academy. Lekarze weterynarii przynależący do jednej z pięciu powyższych Izb Okręgowych mają możliwość uczestnictwa w szkoleniach bezpłatnie, ponieważ płatnikiem ich udziału będzie Izba. W celu weryfikacji, w formularzu zgłoszeniowym będzie wymagane podanie nr PWZ. Lekarze weterynarii z pozostałych Izb mogą wziąć udział w szkoleniach wykupując uczestnictwo w poszczególnych szkoleniach lub dostęp do całego cyklu.
Koszt udziału w jednym szkoleniu: 240 zł + VAT
Koszt udziału w cyklu szkoleń (7 spotkań): 1400 zł + VAT
Kiedy?
Środy, godz. 17:00 – 20:00