fbpx
Skip to content Skip to footer

Komunikacja lekarza weterynarii z opiekunem kluczem do sukcesu terapeutycznego zwierzęcia

Świadczenia weterynaryjne należą do specyficznego rodzaju usług. Lekarz weterynarii świadczy usługi zwierzęciu lecz komunikuje się i ustala plan leczenia z opiekunem. Pacjent sam nie przyjmuje leków, nie poddaje się terapii ani nie powraca na badania kontrolne. W pełni odpowiedzialny za to jest jego opiekun.

Dlatego też lekarz weterynarii zobowiązany jest nie tylko wykazywać empatię, odpowiednie podejście do zwierzęcego pacjenta oraz wiedzę i umiejętności kliniczne ale równocześnie posiadać umiejętność rozmawiania z ludzkim opiekunem, będącym niejako przedłużeniem pacjenta. To od niego będzie zależało, czy i jak zwierzę będzie leczone oraz to on będzie lub nie stosował się do zaleceń po wizycie. Komunikacja w gabinecie weterynaryjnym nie jest więc tożsama z dwustronnymi relacjami znanymi z medycyny ludzkiej. Lekarz weterynarii, chcąc skutecznie leczyć pacjenta zobligowany jest do tworzenia relacji trójstronnej: opiekun-zwierzę-lekarz.

Umiejętność sprawnej i efektywnej komunikacji z opiekunem zwierzęcia/właścicielem przedsiębiorstwa/hodowcą jest kluczową umiejętnością miękką dla lekarzy weterynarii pracujących w każdym z sektorów leczenia, przetwórstwa oraz administracji.

Umiejętność komunikacji zawsze prowadzi do lepszych wyników klinicznych, zwiększenia zadowolenia klienta, motywacji do prowadzenia terapii i powracania do konkretnego lekarza. Obecnie oczekiwania właścicieli wobec: jakości świadczonych usług weterynaryjnych, w tym obsługi ich jako klientów, czasu oczekiwania na wizytę, wyglądu klinik oraz indywidualnego podejścia i zaangażowania w ich przypadek, rosną z roku na rok.

Aktualnie ustąpienie objawów klinicznych nie jest już dla opiekunów jedynym wyznacznikiem jakości świadczonych usług oraz wartości wiedzy i doświadczenia lekarza prowadzącego. Tym co głównie zauważają opiekunowie naszych pacjentów jest atmosfera panująca w gabinecie oraz okazana empatia i zaangażowanie. Klienci nie mają dostępu do zaplecza, nie są w stanie docenić jakości sprzętu jakim operuje lekarz, ocenić obiektywnie innowacyjności zastosowanej terapii ani zobaczyć często aktualnie wyposażonych na równi z ludzkimi szpitalami sal operacyjnych.

Często to, co staje się główną podstawą do oceny wizyty to wygląd kliniki i lekarza prowadzącego, jak również atmosfera, sprawność przeprowadzenia wizyty oraz to, czy poczuli się na niej zaopiekowani, czy okazano im empatię oraz przekazano informację w jasny i klarowny sposób.

Porozmawiajmy! – bezpłatna konsultacja

Czas trwania: 15-30 minut
Podczas rozmowy zapytamy o to, z czym borykasz się Ty lub Twój zespół. Dzięki temu dopasujemy do tych potrzeb tematykę, narzędzia oraz eksperta. 

  Naszą misją jest podnoszenie jakości życia zespołów weterynaryjnych.

  Adres

  Clinic Invest
  ul. Jarzębinowa 24
  11-034 Stawiguda

  Kontakt

  +48 787 071 953

  Vethink © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone