fbpx
Skip to content Skip to footer

Książki warte uwagi – ‘polecajki’

Nawiązując do minionego szkolenia z zakresu pracy ze stresem i budowania rezyliencji przedstawiamy pozycje, do których warto zaglądnąć na drodze pracy z własnym potencjałem, w zarządzaniu stresem i stawaniu się bardziej świadomym wewnętrznych procesów psycho-emocjonalno-fizycznych jakie towarzyszą nam każdego dnia. Po to, żeby doświadczając kolejnych sytuacji stresowych czy też niespodziewanych wydarzeń –  radzić sobie z nimi lepiej i szybciej wracać do równowagi między pracą a życiem prywatnym. 

 

Przed Wami lista 10 pozycji książek, które poleca Magdalena Żuber i w oparciu o które tworzyła część zagadnień na spotkanie, które odbyło się 26 kwietnia. 

emo sapiens
Żródło: https://pl.pinterest.com/pin/emo-sapiens
 1. Emo Sapiens, autor Rafał Ohme – obowiązkowa pozycja do poznania naszych emocji i funkcjonowania jako człowiek je odczuwający. Do rozpoznania schematów biologicznych w jakich się porusza nasz organizm (ciało i umysł) i do popatrzenia na nie z dawką dobrego humoru i nieprzeciętnej wiedzy naukowej. Zawiera wiele praktycznych porad na radzenie sobie z naszą codziennością.

 

 1. The Stress Solution, autor dr Rangan Chatterjee – książka z której czerpałam wiedzę na temat schematów reakcji stresowych, mikro i makro dawek stresu. W przystępny sposób pokazuje nam jak nauczyć się poruszania w przebodźcowanej rzeczywistości i jakie podjąć działania do bycia spokojniejszym, radośniejszym i zdrowym człowiekiem w domu i w pracy. 

 

 1. Obudź w sobie Olbrzyma Anthony Robbins – biblia rozwoju osobistego jednego z największych mówców inspiracyjno-motywacyjnych wszechczasów. Bardzo obszerna pozycja, której każdy rozdział jest nowym ćwiczeniem i zagadnieniem na kolejne dni pracy nad sobą. Tony pracuje z najwybitniejszymi jednostkami na świecie i pokazuje ja od niczego można dojść do podbicia świata w tym co się kocha najbardziej i do czego ma się predyspozycje. Jednocześnie zachowując work-life balance. 

 

 1. SPA dla Umysłu Rafał Ohme i Ula Dąbrowska – lekka książka z duża ilością prostych ćwiczeń dla relaksacji umysłu i budowania jego elastyczności i bystrości. Podaje szereg rozwiązań na miarę każdego z nas, które wpierają codzienne zdrowe funkcjonowanie psychiczne i dają nam złapać perspektywę do gromadzących się wyzwań. 

 

 1. Wymień Umysł Na Lepszy model dr Joe Dispenza – absolutny must read dla każdego, kto pragnie realnych zmian w swoim życiu. Bardzo przystępny język dla bardzo wyszukanych tematów z dziedziny nauronauki, epigenetyki czy fizyki kwantowej. Niesamowita dawka wiedzy i doświadczenia jednego z czołowych nauczycieli i naukowców współczesnych czasów. Każda strona przybliża nas do lepszego zrozumienia siebie, otaczającej nasz rzeczywistości i funkcjonowania wszechświata w skali mikro i marko. Super dawka praktycznych ćwiczeń po skończonej lekturze.

 

 1. High Performance Habits Brendon Burchard – fantastyczna lektura oparta o zebrane, przeanalizowane i potwierdzone skuteczne nawyki ludzi sukcesu podana przez światowej sławy coacha i mówcy. Brendon jest mistrzem planowania czasu pracy i wolnego (tak tego też trzeba pilnować zwłaszcza w Waszym zawodzie) i dopinania tematów na czas z dobrym efektem i dawką super humoru, bez owijania w bawełnę

 

 1. Gdy Ciało i Dusza Wysyłają S.O.S. Alexander Kugelstad – doktor nauk medycznych, psychosomatyk, dietetyk i psychoterapeuta mówi nam o tym jak ciało i umysł są ze sobą połączone jak pokazują nam gdzie leżą podstawy naszych zmagań i trosk. Dużo objawów chorób jakich doświadczamy ma swoje korzenie w naszej głowie i emocjach, które nie zostały prawidłowo lub na czas przeżyte czy zinterpretowane a nawet zauważone i mówi jak sobie z nimi radzić ale bez zakładania, że to działa na każdego bo tak nie jest. Porusza ważny dla nas wątek depresji i jej konsekwencji. 

 

 1. Pranajama dr Ralph Skuban – obowiązkowa pozycja dla każdego, kto w zdrowy i bezpieczny sposób chce nauczyć się technik prawidłowego oddychania i pracy ciało-umysł. Większość z nas ma obecnie bardzo nieprawidłowe wzorce oddechowe, które determinują nasze samopoczucie psychiczne, fizyczne i określają jakość naszego życia. Bez oddechu nas nie ma. Bez prawidłowego oddechu nie ma pełni i jakości życia. Znając odpowiednie metody pracy z oddechem możemy realnie zmieniać nasze stany z minuty na minutę, idąc w głęboki relaks albo w rozbudzenie bez kawy. 

 

 1. Zespół Stresu Postpandemicznego Rafał Ohme i Jakub B. Bączek – stosunkowo nowa pozycja na rynku, dwóch wybitnych polskich trenerów. Ujmuje wydarzenia ostatnich lat nie tylko w wartościowy opis minionych wydarzeń, ale także w naukowe aspekty doświadczeń i statystyki jakie z nich wynikają. Pomaga nam lepiej zrozumieć świat w jakim obecnie żyjemy i wykonać proste ćwiczenia do lepszego radzenia sobie z tym, co przeszliśmy a czego skutki będą z nami na długo. 

 

 1. Happy Life. Sztuka Odpuszczania Kasia Bem – pełna wartościowych i ciepłych treści książka pomagająca nam wrócić do siebie i być bardziej w tu i teraz. Do wielokrotnego czytania i odkrywania na nowo. W oparciu o tysiące lat nauk wschodu połączonych z życiem we współczesnym zachodnim świecie. Wnosi spokój i pomaga odpuścić tam, gdzie kreujemy sobie sami najwięcej niepotrzebnego ciśnienia. Poprawia samopoczucie i pomaga się dogłębnie zrelaksować. 

Autorką listy jest Magdalena Żuber

Porozmawiajmy! – bezpłatna konsultacja

Czas trwania: 15-30 minut
Podczas rozmowy zapytamy o to, z czym borykasz się Ty lub Twój zespół. Dzięki temu dopasujemy do tych potrzeb tematykę, narzędzia oraz eksperta. 

  Naszą misją jest podnoszenie jakości życia zespołów weterynaryjnych.

  Adres

  Clinic Invest
  ul. Jarzębinowa 24
  11-034 Stawiguda

  Kontakt

  +48 787 071 953

  Vethink © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone