3 godzinne szkolenie online
31.05.2023 r.
17:00-20:00
14-dniowy dostęp do nagrania szkolenia
możliwość uzyskania dofinansowania
“Trudnym klientem” najczęściej określamy osobę, która wymaga od nas większego wysiłku i wyższego poziomu umiejętności interpersonalnych. Interakcje z takimi klientami są bardzo obciążające dla lekarza weterynarii i całego zespołu, jeżeli nie mamy narzędzi do radzenia sobie w takich sytuacjach. Dobra wiadomość jest taka, że ci marudni, uparci i irytujący właściciele zwierząt, chociaż mogą “napsuć krwi”, to często stają się najlepszymi partnerami do współpracy, jeżeli tylko umiejętne poprowadzimy z nimi rozmowę. Za każdym zachowaniem naszych klientów znajduje się jakaś emocja, a za emocją potrzeba. Dlatego nie ma trudnych klientów. Zazwyczaj “trudny klient” to osoba, która znalazła się w ekstremalnie trudnej dla siebie sytuacji, boi się, czuje się niepewnie, nie rozumie co się dzieje, a jego/jej układ nerwowy zaczyna wariować i włącza się tryb “atakuj”. Na szczęście są sposoby, aby nad tym zapanować! Tak samo wygląda sytuacja z hejtem, z którym coraz częściej mamy do czynienia jako grupa zawodowa. Z ankiety przeprowadzonej przez American Veterinary Medical Association (AVMA) w 2014 r. wynika, że jeden na pięciu lekarzy weterynarii był ofiarą lub pracował z kimś, kto padł ofiarą cyberprzemocy. Biorąc pod uwagę rozwój social mediów w ostatnich latach, ta skala jest znacznie większa. Dlatego przyjrzyjmy się, w jaki sposób radzić sobie w sytuacjach naładowanych emocjonalnie, gdzie nasze poczucie bezpieczeństwa i własnej wartości jest wystawione na próbę.
lek. wet. Przemysław Łuczak – jestem lekarzem weterynarii i studentem psychologii na SWPS. Jestem lekarzem konsultantem do spraw zwierząt egzotycznych, prowadzę swoją firmę szkoleniową oraz jestem prezesem fundacji Help4Herps. Prowadzę też podcast Vetlifestyle dla lekarzy weterynarii, gdzie obalamy szkodliwe stereotypy, pomagamy przetrwać naszej grupie zawodowej w tym trudnym świecie.
Projekt realizowany jest na terenie całego kraju, we współpracy z Dolnośląską, Lubuską, Śląską, Wielkopolską oraz Zachodniopomorską Izbą Lekarsko-Weterynaryjną oraz partnerem – Vethink Academy.
Lekarze weterynarii przynależący do jednej z pięciu powyższych Izb Okręgowych mają możliwość uczestnictwa w szkoleniach bezpłatnie, ponieważ płatnikiem ich udziału będzie Izba. W celu weryfikacji, w formularzu zgłoszeniowym będzie wymagane podanie nr PWZ. Lekarze weterynarii z pozostałych Izb mogą wziąć udział w szkoleniach wykupując uczestnictwo w poszczególnych szkoleniach lub dostęp do całego cyklu.