fbpx
Skip to content Skip to footer

Webinar: Zdiagnozuj swój problem! – ograniczające przekonania w pracy lekarza weterynarii

Podczas spotkania organizowanego przez Vethink Academy i Vetlab sp. z o.o. rozmawialiśmy o badaniu oraz identyfikacji przekonań i założeń, które mogą ograniczać efektywność pracy lekarzy weterynarii. Skupiliśmy się na analizie sposobów, przez które takie przekonania mogą wpływać na podejmowanie decyzji klinicznych, komunikację z klientami oraz współpracę w zespole weterynaryjnym. Naszym celem było zrozumienie tych ograniczeń i poznanie strategii ich przezwyciężania.

Już na etapie studiów często kształtują się w nas przekonania, że nie powinniśmy ujawniać swoich wątpliwości pacjentom, a w naszej profesji kluczowe jest poleganie tylko na sobie. Jednakże, w momencie, w którym zdamy sobie sprawę z własnych ograniczeń otwiera się przed nami zupełnie nowa droga do osobistego rozwoju, która promuje otwartość na poszerzanie kompetencji.

Wprowadzenie nawet drobnych zmian w sposobie komunikacji, np. udzielenie informacji o poprawnym pobraniu próbki do badania, przekłada się na większą satysfakcję pacjenta oraz sprawia, że wizyta lekarska staje się bardziej spersonalizowana.

Czego dotyczył webinar?

Uczestnicy webinaru Zdiagnozuj swój problem! – ograniczające przekonania w pracy lekarza weterynarii mogli dowiedzieć się więcej na temat:

  1. Świadomości własnych przekonań i nauczyć się identyfikować oraz zrozumieć swoje własne przekonania, które mogą wpływać na ich praktykę zawodową.
  2. Rozpoznawania ograniczeń, które mogą występować w pracy lekarza weterynarii, tj. brak pewności siebie, lęk przed odrzuceniem czy tendencja do unikania współpracy. Zidentyfikujemy bariery komunikacyjne i przedstawimy strategie radzenia sobie z nimi.
  3. Skutków ograniczających przekonań i ich konsekwencji, które mogą wynikać z działania na podstawie ograniczających przekonań, zarówno dla zwierzęcych pacjentów, jak i dla relacji z klientami oraz innych członków Twojego zespołu.
  4. Strategii przezwyciężania ograniczeń, które mogą pomóc w przezwyciężaniu ograniczających przekonań, tj. techniki radzenia sobie ze stresem, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych czy budowanie zaufania w relacjach z klientami. Omówimy, czym jest efektywny sojusz terapeutyczny, czyli wspólna praca na rzecz dobra pacjenta.
  5. Współpracy w interdyscyplinarnym zespole: Zrozumienie znaczenia współpracy w interdyscyplinarnym zespole dla zapewnienia kompleksowej opieki nad pacjentami weterynaryjnymi oraz zdolność do efektywnego działania w takim środowisku. Przeanalizujemy przekonania, które utrudniają podjęcie współpracy w ramach interdyscyplinarnych zespołów.
Prowadząca: dr n. med. Katarzyna Iwanicka
Katarzyna Iwanicka przy biurku

Dr Iwanicka to psycholog, psychoterapeuta i założycielka Mind Story. Ukończyła Wydział Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Jest absolwentką Studium Psychoterapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia, 4-letniej Szkoły Psychoterapii Systemowej MABOR oraz Szkoły Trenerów Umiejętności Psychospołecznych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i wykładów oraz udzielaniu konsultacji psychologicznych. Jej praca terapeutyczna skupia się na osobach dorosłych i młodzieży borykających się ze stresem, problemami emocjonalnymi, trudnościami w relacjach oraz zaburzeniami psychosomatycznymi. Jest także zaangażowana w proces uzyskiwania certyfikatu psychoterapeuty systemowego. Prywatnie, jest żoną lekarza weterynarii i wspólnie tworzą przyjazne i bezpieczne miejsce pracy dla całego zespołu weterynaryjnego.

Dziękujemy za udział w webinarze!

Porozmawiajmy! – bezpłatna konsultacja

Czas trwania: 15-30 minut
Podczas rozmowy zapytamy o to, z czym borykasz się Ty lub Twój zespół. Dzięki temu dopasujemy do tych potrzeb tematykę, narzędzia oraz eksperta. 

    Naszą misją jest podnoszenie jakości życia zespołów weterynaryjnych.

    Adres

    Clinic Invest
    ul. Jarzębinowa 24
    11-034 Stawiguda

    Kontakt

    +48 787 071 953

    Vethink © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone