fbpx
Skip to content Skip to footer

Czym jest sukces lecznicy weterynaryjnej?

Sukces zespołu to przejrzysta i nieustanna komunikacja oraz otwartość na drugiego człowieka, jego emocje, poglądy i posiadane zdanie. To również zaangażowanie czy umiejętność wypowiadania własnego zdania i zaznaczania granic bez przemocy słownej czy pozawerbalnej. Na sukces zespołu składają się także czynniki takie, jak umiejętność reklamowania i sprzedawania usług/produktów, budowania relacji i zaufania klientów czy też zrozumienie zależności finansowych, na które mają wpływ wszyscy współtworzący organizację zarówno w jej wnętrzu jak i na zewnątrz firmy. To również komfort pracy i dostęp do infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo i wsparcie.

Placówki weterynaryjne bez względu na to czy są małymi firmami czy dużymi sieciówkami, prywatnymi czy państwowymi jednostkami opierają się o współpracę. Żaden lekarz weterynarii nie jest specjalistą od wszystkiego ani nie jest w stanie wykonać każdej czynności samodzielnie. Ten zawód wymaga od każdego umiejętności proszenia o pomoc i udzielania jej w równym stopniu.

Czy jest to łatwe?

Absolutnie nie. Takie podejście wymaga od nas uznania tego, iż jesteśmy zależni od kogoś/czegoś, zdolności do powiedzenia na głos, że czasem czegoś nie wiem, ale się dowiem i ciągłego dokształcania się zarówno zawodowego jak i w obszarze kompetencji miękkich jakimi są zarządzanie własną energią, czasem, stresem czy też emocjami.

Czasami jest tak, że potrafimy rozwiązać dane zagadnienie we własnym zakresie a czasami tak, że potrzebujemy oprzeć się o cudze doświadczenie i wiedzę z jakiegoś zakresu. Nie jest to łatwe, gdyż egzekwuje od nas pokorę i szacunek dla siebie i dla innych osób.

Od czego zacząć?

Pracując w zespołach kilku czy kilkunastoosobowych mamy do czynienia z wieloma aspektami życia zawodowego i prywatnego przeplatających się ze sobą każdej minuty. Wyłonienie spośród nich kwintesencji dotyczących podejmowanego przez nas przypadku czy też codziennego i długofalowego funkcjonowania placówki potrafi być nie lada wyzwaniem.

Jak pokazują badania większość firm sięga po pomoc dopiero w momencie, kiedy nie układa się najlepiej albo wtedy, kiedy znajdują się na skraju opłacalności. Dlatego tak istotnym jest stworzenie sobie punktów kontrolnych i zatrudnienie kompetentnej osoby do ich sprawdzania i nawigowania między wachlarzem rozwiązań, żeby to co robimy dawało nam satysfakcję i wspierało nasz rozwój prowadząc do równowagi między pracą i czasem poza nią. W końcu nikt z nas nie rozpoczyna kariery po to, żeby nic z niej nie mieć poza zmartwieniami i obciążeniem finansowym.

Formy takiej współpracy są rożne, a jedną z najskuteczniejszych i najbardziej sprawdzonych form jest posiadanie doradcy, audytora/analityka w swoim zespole. Czy to na etat czy to z tak zwanego doskoku jako zewnętrznego wparcia zapewniającego nam obiektywną i oddzieloną emocjonalnie opinię na temat funkcjonowania naszej firmy, relacji w zespole, celów i strategii oraz wnoszącej świeże i sprawdzone rozwiązania dla biznesu i wellbeingu organizacji.

Analiza przedsiębiorstwa może odbywać się pod kątem relacji w zespole, rentowności biznesu czy też opcji rozwoju czy rebrandingu. Dobór odpowiedniej osoby rozumiejącej zagadnienia z jakimi się zmagamy to podstawa sukcesu. Z takim człowiekiem będziemy się mierzyć z najbardziej niewygodnymi aspektami naszej pracy i swojej osobowości i musimy mieć do niego zaufanie i „nadawać na tych samych falach”. Sukcesem takiego przedsięwzięcia są także zaangażowanie i otwartość nie tylko ze strony personelu, ale także, albo przede wszystkim ze strony właściciela, managera czy też leadera. Takie procesy są kosztowne i czasochłonne, ale na pewno warte podjęcia.

Co to daje?

Dzięki inwestycji w rozwój zawodowy i osobisty możemy zaoszczędzić czas, pieniądze, uchronić się przed niektórymi błędami mającymi dalekosiężne konsekwencje i usprawnić procesy w firmie budując tym samym lepszą pozycje na rynku i zaufanie klientów. Zachęcamy lekarzy weterynarii i właścicieli placówek weterynaryjnych do wzięcia udziału w analizie zespołu przez ekspertów Vethink Academy.

Do końca wakacji ta usługa jest bezpłatna a dobierane rozwiązania na podstawie uzyskanych wyników omawiane są osobiście. Więcej informacji oraz standardowy cennik usług znajduje się na naszej stronie.

Porozmawiajmy! – bezpłatna konsultacja

Czas trwania: 15-30 minut
Podczas rozmowy zapytamy o to, z czym borykasz się Ty lub Twój zespół. Dzięki temu dopasujemy do tych potrzeb tematykę, narzędzia oraz eksperta. 

  Naszą misją jest podnoszenie jakości życia zespołów weterynaryjnych.

  Adres

  Clinic Invest
  ul. Jarzębinowa 24
  11-034 Stawiguda

  Kontakt

  +48 787 071 953

  Vethink © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone