fbpx
Skip to content Skip to footer

Webinar – Rozmowa z klientem o eutanazji

 1,5 godzinny webinar
 5.07.2023 r. 
 20:00
 14-dniowy dostęp do nagrania ze spotkania
 Temat: “Zauważ, zrozum, wesprzyj – czyli jak pomoc klientom w radzeniu sobie z eutanazją”

Opis webinaru

Eutanazja jest zabiegiem niezwykle obciążającym psychicznie zarówno dla lekarzy weterynarii jak i opiekunów zwierząt. Jest to kwestia często pomijana w dyskursie, a przecież wiąże się z szeregiem zagadnień. Na naszym webinarze zajmiemy się jednym z nich, a mianowicie kwestią prowadzenia rozmowy z opiekunem zwierzęcia. Pomysł na webinar powstał w trakcie rozmowy z lek. wet. Rafałem Bernackim, którą możecie przeczytać na łamach czasopisma “Weterynaria w Praktyce“.

Coraz częściej do gabinetu trafiają opiekunowie, którzy mimo znacząco obniżonej jakości życia zwierzęcia i wskazań medycznych – nie chcą wziąć pod uwagę eutanazji jako „dobrej śmierci”. Są to również osoby, dla których to zwierzę to nie raz najważniejszy członek ich rodziny albo „emocjonalny terapeuta” na 4 łapach. Ze względu na ogromne przywiązanie do swojego pupila, są oni skłonni wydać każdą sumę pieniędzy na poprawę stanu zdrowia zwierzęcia. To ich reakcja w trakcie eutanazji oraz emocje z tym związane są najtrudniejsze. Są to opiekunowie, którzy zazwyczaj potrzebują specjalnego wsparcia ze strony lekarza weterynarii w trakcie całej procedury. Dlatego ważne jest, aby lekarz miał zdolność do empatii, a także okazywał wsparcie duchowe w momencie utraty pupila, przy równoczesnym zadbaniu o swoje emocje i zdrowie psychiczne. Należy pamiętać, że coraz więcej badań pokazuje, że wśród lekarzy weterynarii występuje zjawisko „zmęczenia współczuciem”, które bardzo szybko przeradza się w zespół wypalenia zawodowego, dlatego niezwykle ważnym jest również zadbanie o siebie w tej sytuacji.

Na webinarze odpowiemy na pytania:

 Jak przeprowadzić rozmowę z opiekunem o eutanazji?

 Jak stworzyć spokojne i kojące warunki dla opiekuna i zwierzęcia?

 Jak sobie poradzić z emocjami własnymi i opiekuna?

Zapraszamy do wzięcia udziału w darmowym webinarze, który odbędzie się 5 lipca 2023 r.

Webinar poprowadzą:

lek. wet. Rafał Bernacki –  Absolwent Wydziału Medycyny  Weterynaryjnej we Wrocławiu.  Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w lecznicach i  schronisku dla zwierząt w Bydgoszczy. Od 2002 roku założyciel i właściciel  Przychodni Weterynaryjnej Aura. Ukończył specjalizację z chirurgii weterynaryjnej oraz chorób psów i kotów. Poświęca się szeroko rozumianej ortopedii weterynaryjnej. Większość pracy klinicznej poświęca diagnostyce ortopedycznej pacjentów oraz zabiegom. Z sali operacyjnej  najchętniej by nie wychodził. Członek AOVetu oraz grupy Expertise. 

lek. wet. Rafał Bernacki
Magda stojąca

mgr inż. Magdalena Żuber – trener Vethink Academy, z wykształcenia zootechik,  przez 5 lat pracowała w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynaryjnym w Krakowie, a przez 13 lat pracowała w gospodarstwach w Polsce i zagranicą. Była również współwłaścicielką przychodni weterynaryjnej w Krakowie. Trenerka Mentalna prestiżowej Akademii Trenerów Mentalnych Jakuba B. Bączka. Instruktorka Jogi, Aerial Jogi, Stretchingu&Mobility.

Zapisz się na webinar wypełniając formularz zgłoszeniowy⤵️
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Zawód
Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Porozmawiajmy! – bezpłatna konsultacja

Czas trwania: 15-30 minut
Podczas rozmowy zapytamy o to, z czym borykasz się Ty lub Twój zespół. Dzięki temu dopasujemy do tych potrzeb tematykę, narzędzia oraz eksperta. 

  Naszą misją jest podnoszenie jakości życia zespołów weterynaryjnych.

  Adres

  Clinic Invest
  ul. Jarzębinowa 24
  11-034 Stawiguda

  Kontakt

  +48 787 071 953

  Vethink © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone