fbpx
Skip to content Skip to footer

Dobrze skomunikowany zespół weterynaryjny. Czyli jaki?

Zespół weterynaryjny to…

Lekarz, pielęgniarka, technik, personel administracyjny, zewnętrzni eksperci to spora grupa ludzi, którzy spotykają się we wspólnej przestrzeni gabinetu weterynaryjnego, gdzie spędzają razem dyżury, a komunikacja staje się ich naturalnym narzędziem do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. To oczywiste, że wspólne wartości i cele sprzyjają tworzeniu atmosfery zaufania, co z kolei ma wpływ na jakość naszej pracy, ale w rzeczywistości ludzie są różni i właśnie w tym tkwi potencjał, że wcale nie muszą być tacy sami, aby się dogadać.

Pójdźmy o krok dalej, pokusimy się tutaj o twierdzenie, że różnorodność w zespole jest kluczowa dla jego sukcesu. Ważne jest, aby doceniać i wykorzystywać różnice między ludźmi jako atut, który może prowadzić do lepszych rezultatów i większej satysfakcji ze wspólnej pracy. Tworzenie zespołu w gabinetach weterynaryjnych to nie tylko wybór pracowników, ale również budowanie wspólnej kultury organizacyjnej opartej na zaangażowaniu w leczenie zwierząt i dobrostan pacjentów. Co warto podkreślić sposób podejścia do tego tematu wpływa nie tylko na atmosferę w miejscu pracy, ale także na jakość świadczonych usług. Co w tym ujęciu, tak właściwie Tworzy zespół?

Czy zespół to zawsze wspólne wartości i cele?

Tworzenie zespołu to skomplikowana kwestia, na jednym polu spotykają się ludzie o różnych doświadczeniach, poglądach, długości stażu, potrzebach. Patrząc z tej perspektywy zespół tworzy się tam, gdzie zaczynamy definiować wspólne wartości i cele. O ile z założenia dzielenie podobnych przekonań na polu zawodowym dotyczących etyki, szacunku do zwierząt i zaangażowania w świadczenie wysokiej jakości opieki weterynaryjnej jest słusznym torem myślenia, o tyle w zespole zawsze mogą występować różnice zdań, konflikty czy napięcia. Ważne jest umiejętne zarządzanie tymi sytuacjami poprzez otwartą komunikację, empatię i skuteczne rozwiązywanie problemów.

Pamiętajmy, że nasze cele i wartości mogą się zmieniać w miarę postępu pracy, a zdolność zespołu do dostosowania się do nowych warunków może być kluczowa dla sukcesu oraz prowadzić do lepszych rozwiązań problemów, pomagając w podejmowaniu bardziej przemyślanych decyzji. Jest to łatwiejsze do osiągnięcia w grupie, którą łączą odmienne doświadczenia i znajomość różnych modeli pracy zespołowej, co podkreśla się poprzez różnorodność i elastyczność w kształtowaniu relacji między członkami zespołu. Umiejętność pracy w takiej grupie ludzi otwiera na nas na różne spojrzenia na tematykę współpracy Znakomicie widoczne jest to na bazie współpracy mentorów i mentee, gdzie różnica doświadczeń, posiadanej wiedzy, często także pokoleń, może otworzyć nas na zupełnie nową perspektywę, nowe kierunki myślenia, czy odświeżyć nasze nieco skostniałe przekonania.

Porozmawiajmy! – bezpłatna konsultacja

Czas trwania: 15-30 minut
Podczas rozmowy zapytamy o to, z czym borykasz się Ty lub Twój zespół. Dzięki temu dopasujemy do tych potrzeb tematykę, narzędzia oraz eksperta. 

  Naszą misją jest podnoszenie jakości życia zespołów weterynaryjnych.

  Adres

  Clinic Invest
  ul. Jarzębinowa 24
  11-034 Stawiguda

  Kontakt

  +48 787 071 953

  Vethink © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone